Trei zile cu însemnătate istorică, marcate astăzi la Giurgiu de către autoritățile locale și județene

Primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu și cei doi viceprimari, Ionel Muscalu și Marian Damian au participat astăzi la manifestările organizate cu prilejul Zilei Victoriei în Europa – 8 mai, Zilei Europei/ Uniunii Europene – 9 mai și Zilei Independenţei de Stat a României – 10 mai.
Manifestările au debutat cu un ceremonial religios în memoria eroilor căzuți pe câmpurile de luptă, acestea fiind încheiate cu depunerea de coroane de flori la Monumentul Eroilor Războiului pentru Independență din Parcul Alei.

Ultima modificare: 10.05.2024 – 13:14 de către Administrator

Anteriorul Timp de 5 zile, pe șoseaua Sloboziei sunt executate lucrări de așternere a stratului de legătură de mixtură asfaltică